Powerwolf - Catholic In The Morning, Satanist At Night; Night Of The Werewolves;...

23. july 2013 at 19:59 | Inna Centi |  Krabička s orchestrem a gramofon
Pozn.: Některé kapely se v dlouhých názvech písniček zřejmě vyžívají. Pak mají ty titulky článků taky vypadat...

Vypadá to, že nás po "Mástrech" postihla Powerwolf mánie - kamkoliv se na facebooku podívám, tam jsou Powerwolf. Každý den někde. Ale mně to nevadí; vůbec mi to nevadí, neboť u mě (a přítele) je to totéž - Prostě máme momentálně dobu, kdy u nás hrají písničky Powerwolf a je jedno, jestli jde o nějaké písničky ze starších alb nebo o písničky z toho nejnovějšího. Já jsem to sice dneska "zředila" i Satyriconem, Wintersun a Arch Enemy, ale jinak nám teď prostě "vládnou vlci". A je to jinak, než to většinou bývá - pokud si oblíbím nějakou kapelu, zamilovávám si písničky jednu po druhé - jak se jedné přesytím, už si oblíbím druhou. Ale tady ne - tady je jich prostě několik najednou, které vzájemně střídám.


Například: Ještě nikdy jsem si tak neoblíbila písničku Catholic In The Morning, Satanist At Night jako v podsledních dnech - konkrétně včera. Teď mi zní v uších prakticky pořád...

Catholic In The Morning, Satanist At Night

...Přičemž ji často střídám například s písničkou Night Of The Werewolves. "CITMSAN" je písnička typicky "Powerwolfská" - a nenechte se zmást - je primárně na téma "metal" (nebo spíš "láska k metalu"), zato Night Of The Werewolves je hudebně něco jiného (text je, jak plyne z názvu, klasicky o vlkodlacích). Taková skrytá perla, kterou mám tím spíš ráda.
Na druhou stranu, Night Of The Werewolves má takovou poměrně klasickou kompozici, přičemž v případě kompozice je u Powerwolf vyjímečná právě spíš "CITMSAN". Díky kompozici dokáže člověka překvapit (v dobrém samozřejmě). A víte, co na ní naprosto zbožňuji? Varhany. Zní naprosto božsky; bezbožně nádherně. V jedné pasáži mi mírně připomínají varhanní (v "CITMAS" zrychlenou) pasáž v písničce Wish I Had An Angel od Nightwish :-)

Night Of The Werewolves

Powerwolf jsem objevila náhodou díky jednomu blogu. Našla jsem tam písničku Raise Your Fist Evangelist a tak se mi velmi zalíbila, takže jsem si rozhodla stáhnout celé album. Jenže jsem nevěděla, na kterém albu je a hledat se mi to nechtělo. Tak se stalo, že jsem stáhla jiné album. Přišlo mi ovšem škoda ho mazat. Ovšem mě poněkud (tehdy jsem byla mírně věřící - teď to beru naprosto po svém) a zaskočily mě názvy některých písniček. Hlavně Die Die Crucified (která je mimochodem taky parádní). Tehdy mě to mírně vyděsilo - snažila jsem se vyhýbat věcem se satanskou tématikou a taky všemu, kde by se nějak hanobila víra. "Ovšem co má potom znamenat písnička Raise Your Fist Evangelist (Evangelist = v písničce metalista), kterou jsem slyšela jako první?" Co jsem si tohle řekla, nějak jsem prostě jakoukoliv "špatnou" tématiku přestala vnímat a pustila si další písničky, protože jsem byla opravdu zvědavá. Jednou z nich byly i písničky Sanctified With Dynamite a We Drink Your Blood. Ty doteď patří k mým nejoblíbenějším.
Později jsem tak nějak zjistila, že se neprezentují ani jako satanisti, nejsou ani věřící, ale jsou v prvním případě nadšenci a do jisté míry i recestisté a provokatéři.

We Drink Your Blood

Sanctified With Dynamite (pozn.: Falk je opravdu šílenec a zlatíčko v jednom :3)

A na závěr ještě jednu.
Na Masters Of Rock jsem byla přesvědčená, že Powerwolf zahrají z nového alba písničku Amen And Attack, v čemž jsem měla pravdu. Ovšem nenapadlo by mě, že zahrají ještě jednu další, kterou jsem do té doby neslyšela vůbec. A hned jak jsem novinku slyšela, pomyslela jsem si "Aaa, tak ta se mi bude asi hodně líbit". A měla jsem pravdu - Coleus Sanctus (další perverzní - to mě potěšílo ;-D) je opravdu nesmírně vydařená :-)

Coleus Sanctus (0:50 - jak přede mnou každou chvíli stál někdo vysoký, tak tohle mi bohužel uteklo :-D
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama