It's alive!

23. june 2013 at 18:09 | Inna Centi |  Moje maličkost
Žije to, vrací se to na blog a dokonce s novým vzhledem (které tu ale bude jen dočasně, než se dokončí ten, na kterém se zatím jen pracuje).
Od března to bylo všechno naprosto šílené, takže jsem sotva stíhala. Například písemné maturitní zkoušky byly těsně před příjmačkami na vysokou (čtvrtek, pátek - maturity, sobota - příjmačky). Šílenost nad šílenost. Pak tři týdny volna, což se sice na naučení může zdát dost ale asi takto: do několika předmětů, které jsem se musela naučit, měly víc než jedna skripta o víc než sto stránkách. Já strávila dva týdny, že jsem se učila jeden předmět a to jen ze skript ze třeťáku, protože mi to vůbec nešlo do hlavy. To byl jeden předmět, jedna skripta o 150 stranách a několik technik učení - čtení nahlas, čtení kapitol dvakrát po sobě, podrobné výpisky, stručné výpisky... Nic nepomohlo, ale protože se krátil čas, nechala jsem to být a k učení jsem využívala jen stručné výpisky. Tím pádem mi na druhou polovinu předmětu a ty další zbyl jen ten jeden týden. Dopadlo to tak, že jsem si postupně udělala stručné výpisky z odborných předmětů, přičemž do jednoho jsem se zaala učit až asi dva dny před zkouškami a na některé otázky stejně už ani nedošlo. Češtinu jsem se učila večer před zkouškou a angličtinu hned po tom - o půl noci.


Nakonec maturita dopadla tak, že z angličtiny jsem si vytáhla to, co jsem fakt nechtěla - bydlení a školství. Ani nevím, jek jsem to dala; ba co víc - zrovna když jsem mluvila o školství, nějak jsem dokázala správně použít slovo, jehož význam jsem vlastně neznala - zázrak byl už jen to, že jsem si na něj vzpomněla, nikdo nic nepoznal. Ale naonec jsem stejně odmaturovala za jedna. Čeština se jako jediná povedla, protože jsem si vytáhla Evžena Oněgina. Sice jsem tento román viděla pouze zfilmovaný, ale děj jsem znala, a protože je to literatura z období romantismu, bylo jasné, že tam bude o čem mluvit, kdyby náhodou. Každopádně mě velmi mile překvapily češtinářky, na které jsem do té doby nadávala, protože si u nich nemohl být nikdo ničím jistý. Nakonec došla řada na odborné předměty. Měla jsem štěstí v neštěstí, protože v jednom jsem si vytáhla otázku, kterou jsem viděla jen namátkou, a ve druhém otázku, kterou jsem neviděla vůbec, ale i přesto jsem z obou předmětů dostala za tři. Přitom otázku, kterou jsem neviděla vůbec, jsme ve škole probírali jen prakticky a u ústních si na něco vzpomenou je v akovém případě často horší než v případě předmětů, do kterých jsou skripta (i když totéž platí i naopak).
A pokud jde o tu vysokou školu, tak na tu jsem se dostala. Tedy na jeden ze dvou oborů. Sice to je zrovna obor, na který jsem chtěla ale štve mě, že jsem neměla vyšší percentil a to jen z toho důvodu, že si myslím, že jsem měla na víc - doma jsem stihla dokončit celý test bez problémů a s dobrým výsledkem, kdežto "na ostro" jsem stihla jen čtyřicet otázek ze sedmdesáti. Nutno ale dodat, že na vině byla zřejmě nervozita, protože vždy když jsem nervózní, tak strašně zmatkuji a přijímací zkoušky na MUNI nebyly vyjímkou - zmatkovala jsem vážně ohromně. A nohy mi podrazily i hodinky, které šly dost napřed, čehož jsem si nevšimla, takže už v půlce přiděleného času jsem zmatkovala, jako by zbývalo posledních pět minut. Až po tom, co měl podle mých hodinek čas vypršet, ale nikdo nic nesbíral, mi došlo, že tu něco nehraje. Teď už se tomu, jak jsem šílela díky nefunkčním hodinkám, spíš směji
No a nakonec zkoušky na keyboardu... Well, já to hrozně podělala. Sice jsem doma hrála ještě těsně před odchodem, ale stejně. Navíc mi bylo strašně zle. A poznámka: na bolest žaludku slivovica fakt nezabírá, takže pokud jste abstinent a máte před zkouškou, nenechte se od prarodičů přemluvit. Pokud dostanete za dva z vaší oblíbené činnosti, bude vás to pěkně štvát.

Pokud jde o přítomnost, peču se jako v pekle. Pokud jde o budoucnost, hodlám cvičit na keyboard, učit se hudební teorii, pracovat s grafikou a navštívit MOR, na což se nesmírně těším. A taky recenze, hodně recenzí, protože plno kapel zrovna tento rok vydalo a vydá nová alba. Zrovna většina mých oblíbených kapel, takže se mám na co těšit. Každopádně mě některá alba už předem mírně vyvádějí z míry - v některých případech stačí už jen název

Maturita vyjádřená prostřednictvím animací:
Výběr otázek (viz. Finntrol - Solsagan)

Na potítku a při zkouškách (viz. Lordi - Blood Red Sandman)

Po zkoušce, obeznámená se známkami (viz. Turisas - Making Of Rasputin)

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 24. june 2013 at 12:23 | React

No řeknu ti - gratulace a obdiv za to, že už to máš všechno za sebou ;)Bohové se právě nejspíš obrací na ty, co většinou při testech ztroskotají a pomůžou jim, zatímco těm, co se učili a umí to, tak naschvál seberou mozek, alespoň mě to tak přijde :D Ale chci vidět svojí maturitu, to bude humus ...

Mimochodem, užij si to na MoRu a pokud chceš, můžeš mi klidně udělat i ten design na knižní blog, který jsem ti posílala ;) (ale jen pokud budeš mít čas a náladu :) )

2 Inna Centi Inna Centi | 24. june 2013 at 13:41 | React

[1]: Děkuju :-)
Při mě Fortuna stála, ale obrátila se zády skoro vždy, když jsem vybírala otázky :D
Asi zrovna v tu chvíli pomáhala spolužákům :D ;)
Ale pokud neschválí matiku, tak snad ani nebude důvod ke strachu - ty tu maturitu dáš, když už jsem ji dala i já :-)

Užiju, to určitě ano, jen je na to ještě pár dní čas :D :-)
Ten design už mám více méně navržený, jen se nesmíš zlobit, pokud nebude tématický nebo bude připomínat některý z mých, protože zrovna ty tématické mě poslední dobou vůbec nenapadají ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama