Wintersun - Land Of Snow And Sorrow

31. january 2013 at 16:29 | Inna Centi |  Krabička s orchestrem a gramofon
Další článek do rubriky "Krabička s orchestrem a gramofon" - tentokrát jde o video od finské melodic death metalové skupiny Wintersun.
Objevila jsem je už celkem dávno díky svému bratránkovi z Bratislavy, který je poslouchá (a taky poslouchá Turisas :-)). Líbily se mi od nich nějaké písničky, takže jsem si stáhla jejich alba Wintersun a Time I, ale nikdy jsem si nenašla čas na to, abych si je poslechla celá. Nedávno jsem se ale rozhodla, že ať už to pro mě bude znamenat cokoliv, tak si prostě poslechnu aspoň jedno z nich - celé. A tak jsem i udělala - poslechla jsem si jejich zatím poslední album Time I a zaujalo mě natolik, že jsem se k tomu staršímu už nedostala.
Ovšem zjistila jsem, že označení "melodic death metal" není tak úplně na místě, protože když je porovnám třeba s kapelami Children Of Bodom (Finsko) nebo Insomnium (Finsko) stejného subžánru, je okamžitě zřejmé, že Wintersun jsou o dost melodičtější. Dokonce jejich hudba obsahuje i prvky power (případně symphonic) metalu, čehož si všimne snad i laik.


Snad nejvýraznějším členem Wintersun je vokalista a kytarista Jari Mäenpää, který skupinu založil a je autorem všech písniček na prvním albu Wintersun, k nimž navíc nahrál většinu nástrojů (kromě bicích, které nahrál Kai Hahto). Nakonec do skupiny přibral ještě bassáka Jukku Koskinena a kytaristu Teema Mäntysaariho. Abych pravdu řekla, tak právě s Teemem (ach to skloňování) se musí dělit Mathias Nygård o první místo v mém žebříčku o nejhezčího finského muzikanta :-D.
Jo, kdyby něco, tak Teemu je ten tmavovlasý, který je v záběru snad nejmíň ze všech :-P :-D


Momentálně jsem si velmi oblíbila písničku Land Of Snow And Sorrow, která je melancholická a zároveň epická, díky čemuž bych ji zřadila asi spíš mezi symphonic metal s prvky death metalu. Ostatně asi sami uznáte, že zrovna tato písnička v sobě moc death metalových prvků nemá (krom growlingu někde na konci písničky). Ale zrovna Wintersun patří k těm skupinám, u kterých si se zařazením nejsem opravdu vůbec jistá, takže radši nechám ostatní, aby to určili. Vždyť i takoví Turisas mají (díky jednomu žurnalistovi a názvu jednoho z jejich alb) vlastní subžánr, protože jinak se zařazují také celkem obtížně - oni mají svůj Battle metal ;-)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement