The Agonist - Memento Mori

31. january 2013 at 16:59 | Inna Centi |  Krabička s orchestrem a gramofon
Dneska mám poměrně dobrou náladu, takže přidávám další písničku. Jde o kanadskou melodic death metalovou/melatcore kapelu The Agonist, jejichž písničky už jsem dlouho neslyšela. Dokonce ani mou nejoblíbenější od nich - Memento Mori, kterou jsem od nich také slyšela jako úplně první.
Poslední album The Agonist je už docela dost do metalcore, takže mě až tak nezaujalo (nic proti metalcore, ale melodic death metal je mi milejší), ale jejich první dvě alba jsou skvělá.
Na druhou stranu - Alissa White-Gluz je snad s každým koncertem lepší a lepší, což jsem si myslela, že už je snad nemožné při tom, jak zpívá odjakživa (divně poskládané souvětí). Vím také, že společně s Elize Rydd z Amaranthe (které vážně "nemusím" - zvlášť díky ní) zpívala s kapelou Kamelot jako doprovod na jejich tour. A zaskakovala za Anette Olsson (ex-Nightwish), když byla v nemocnici. Tehdy mě to naštvalo, i když zrovna přítomnost Alissy mi tam vadila nejmíň - rozhodně to bylo příjemnější, než tam vidět Elize a teď Floor Jansen (vzhledem k tomu, že Alissu narozdíl od těchto dvou zpěvaček, díky jejím vokálním schopnostem opravdu obdivuji).

Alissa patří k těm nadanm vokalistkám, které umí perfektně growlovat a navíc skvěle zpívat, což můžete slyšet i v Memento Mori. Celkově je MM písnička perfektně promyšlená a zkomponovaná - všechno podle mě skvěle zapadá.


Docela bych i ocenila, kdyby se svou tvorbou aspoň trochu vrátili ke starším písničkám, i když i jejichnejnovější album, je skvělé. Jen ty starší písničky jsou mi prostě bližší ;-)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kay Kay | Web | 3. february 2013 at 18:38 | React

Docela hezká, na to, že tenhle žánr moc neposlouchám :D.

2 Inna Centi Inna Centi | 7. february 2013 at 19:19 | React

[1]: Tak tento typ hudby taky nesedne kažému :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement