Novou vokalistkou skupiny Amberian Dawn je Capri

21. december 2012 at 12:49 | Inna Centi |  Novinky pro zvědavce
Amberian Dawn dnes konečně prozradili jméno nové zpěvačky, která nahradí bývalou vokalistku Heidi, se kterou se nedávno rozloučili. Jak už je patrné z nadpisu, nová vokalistka se jmenuje Capri a je z Finska. Je původně vyškolená pro klasický zpěv, ale jinak je stoprocentně rocková zpěvačka s pestrou kariérou.
Protože si členové Amberian Dawn myslí, že Capri může zazpívat klasické písně Amberian Dawn s novým osvěžujícím stylem a zvukem, rozhodli se upravit a znovu nahrát výběr svých nejlepších písniček ze všech čtyř předchozích alb právě s Capri, takže některé starší písničky, které byly půvoně nazpívány Heidi, budou vydány studiově i v podání Capri. Úpravu orchestrálních částí písniček obstará Mikko P. Mustonen, který vytvořil orchestrální části pro předchozí album Amberian Dawn (Circus Black) - písničkám přidá na působivosti, protože (to bych asi měla připomenout), u starších písniček AD se s orchestrem převážně ještě nesetkáme. Kompilace tento rok už samozřejmě vyjít nestihne, ale data zveřejnění, obal kompilace a tracklist budou odhaleny brzy (jak tohle vyskloňovat s takovým počtech slov v různých osobách...).


Songwriter, klávesák a kytarista Tuomas Seppälä:
"Nalezení Capri a její připojení k Amberian Dawn je jako velký sen, který se mi splnil. Capri se mnou sdílí stejný vkus v hudbě a to je důvod, proč je zřejmé, že toto nové partnerství je jako "match made in heaven". Ona opravdu způsobila, že moje skladby září jako nikdy předtím a jsem jí skutečně ohromen ve všech možných směrech. Jsem stejně nadšený, jako když jsem našel naši původí zpěvačku Heidi. Teď je mým hlavním záměrem, aby celý se celý svět dozvěděl o Capri a začátku skládání nových písniček pro ni. Ale nejdřív se všichni soustředíme na nahrávání tohoto kompilačního alba s Capri a teprve pak začnu vytvářet nový materiál pro příští album."

Ukázka starších písniček nazpívaných Capri

Amberian Dawn s Heidi
Amberian Dawn udělali, jak už si mnoho lidí všimlo, stejnou věc, jako kdysi Nightwish - operní zpěv nahradili zpěvem normálním. Někteří fanoušci Amberian Dawn tuto změnu odsoudili (pozn.: Proč všichni tak lpí na operních zpěvačkách v metalu? S tím, kolik jich tam v poslední době je, mi to připadá místu už skoro jako klišé...), ale já si myslím, že vybrali skvěle - Capri nemá hlas položený ani moc vysoko, ani mon nízko - prostě akorát. Navíc působí dost sympaticky a nikoho se nepokouší napodobovat. Proto si myslím, že tento Tuomas vybral velmi dobře (pokud víte, na co tím narážím, určitě jste mě teď pochopili). Navíc je posle mě skvělý nápad upravit starší písničky speciálně tak, aby jí sedly ;-)
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement