Animace - "Metal není jen pro chlapy"

6. september 2012 at 19:49 | Inna Centi |  Tvořírna
Nedávno jsem se docela dost nudila, tak jsem si postahovala plno videoklipů svých oblíbených skupiny. Hned mě napadlo, že bych mohla udělat tématickou animaci, že metal není jen pro chlapy, protože většinou šlo o skupiny se ženskou vokalistkou. A pak jsem si stáhla ještě víc videoklipů, protože b se mi těžko vybíraly jen tři zpěvačky. Tři proto, že když děláte animace z videoklipů, obvykle se vám tam víc záběrů nevejde, jinak by musely být kratší a nebylo by to ono.
Takže jsem si stáhla videoklipy od devíti skupin s ženskou vokalistkou a rozdělila si je podle subžánrů metalu a případně i podle vokalistek - symphonic metal s ne-operně zpívajícími vokalistkami, symphonický metal s operně zpívajícími zpěvačkami a ten zbytek.


Tato, v pořadí druhá animace, je se zpěvačkami, které zpívají operním způsobem, byť minimálně o Tarji vím, že operní zpěvačka není a nebude, ani kdyby se rozkrájela, protože studovala operní zpěv a teď už se operu jaksi doučit nemůže. U Simone Simons a Manuely Kraller si nejsem jistá, ale řekla bych, že ani ony dvě nejsou skutečné operní zpěvačky.
Animace se bohužel nepovedla, protože jsem ji kvůli rozlišení musela průběžně ořezávat (lepší videa jsem nenašla), takže se ty části, které by se hýbat neměly, hýbou taky a nejpatrnější je to u Epicy.

Tuto animaci jsem dělala jako první a jsou na ní vokalistky symphonic metalových skupin, které nezpívají operně (ty zpěvačky samozřejmě).
Musím uznat, že tato se mi povedla asi nejvíc ze všech tří, i když poprvé jsem tam měla takovou menší hrubku - ne gramatickou, ale faktickou. Takže jsem to upravila a výsledek je takový. Škoda, že i u těch zbylých dvou to není stejné. Ale možná, že kdyby videoklipy dělali jiní řeziséři a jiní lidi ve střižně, že by to možná taky bylo jinak. I když nejlepší videoklipy mají stejně Nightwish - hlavně nebývají tak sestříhané, takže můžete v klidu vybírat záběry.

Tato animace, je se zpěvačkami Nitte Valo z Battle Beast (Heavy Metal), Alissou White-Gluz z The Agonist (Melodický death metal) a Angelou Gossow z Arch Enemy (Death metal).
Animaci jsem bohužel musela díkyrozlišení všech tří videí dokonce oříznout, takže taky to není úplně podle mých představ. Navíc ten záběr s Angelou je takový zvláštní. Nevím proč, ale připadá mi takový jako by "nesouvislý" a zrychlený, ale to bohužel neovlivním - snažila jsem se aby ty animace vypadaly co nejlépe, bohužel dělat animace z videoklipů je dost náročné a zdlouhavé.

Protože udělat byť jen jednu animaci, dá dost práce a zabere dost času, je to zatím všechno. Další přidám, až budou hotové - z těch, které chci vytvořit mám zatím hotovou jen jednu ;-)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Alexandra D. Alexandra D. | Web | 19. september 2012 at 20:32 | React

jsou nádherné, obě dvě :-)

2 Inna Centi Inna Centi | 22. september 2012 at 10:13 | React

[1]: Děkuju :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement